Rodinná tradice s budoucností

Viega je v pravém slova smyslu rodinným podnikem. Po generace se systematicky dále vyvíjí to, co se před více než sto lety zrodilo s pevnou vírou v dobrou myšlenku a zdravého podnikatelského ducha. Firma nepřetržitě rostla za neustálého budování hlavní podnikatelské činnosti – instalační techniky. Hodnoty generace zakladatelů jsou přitom stále živé. Základem úspěšné historie firmy Viega je i dnes odvaha, nasazení a radost z inovací.
Z rodinného podniku, bohatého na tradice se mezitím stala mezinárodní společnost. Instalační technika Viega se dnes vyrábí v šesti závodech a je mezinárodně používaná.
Nejvyšší kvalita výrobků, přesvědčivý servis a výjimečné přizpůsobení se zákazníkům jsou klíčové prvky, díky kterým má Viega vedoucí postavení na trhu.

Systémový svět – v pravém slova smyslu

Systémový svět Viega zahrnuje již 16 000 produktů, které jsou navíc stále na skladě. Tím je zaručena nejen jedinečná dostupnost, ale i rozsáhlé systémové kompetence. Různorodé požadavky trhu vyžadují komplexní řešení: přesně naplánovaná, detailně promyšlená a na milimetr přesná. Díky perfektně navzájem sladěným systémům jsme na to nejlépe připraveni. Ať jsou to instalace plynu, vody nebo topení, odvodňovací nebo předstěnová technika – v systémovém světě Viega se vše k sobě navzájem hodí.
Jistota, že vše pochází z jedné ruky, znamená nejen spolehlivou realizaci, ale spolehlivost i v otázkách záruky, fakturace a dodávky. V našem oboru se to umí ocenit. Dnes je Viega jedním z nejúspěšnějších poskytovatelů systémů v oblasti technického vybavení budov.

„Made in Germany“ je naší pečetí kvality

Kvalita má mnoho tváří. Zahrnuje kvalitu materiálů, inovační úroveň výrobků, dodavatelskou logistiku, poradenství a servis – v podstatě veškeré obory podniku. Toto pojetí kvality Viega chápe se všemi důsledky a s jasným vědomím náležitosti k místu výroby, Německu. Na jedné straně je závazek 100leté tradici firmy, na druhé je základ pro nejvyšší standardy kvality a služeb: díky prvotřídně vyškoleným zaměstnancům, nejmodernějším výrobním provozům, stejně jako pomocí nejvyšších bezpečnostních a ekologických principů.
Kvalita začíná ve fázi vývoje a každý den se rozhodujícím způsobem ověřuje. Viega klade velký důraz na oba aspekty. Důsledně pohání vpřed výzkum a vývoj, zatímco v laboratořích Viega za pomoci 100 přísných zkušebních metod testuje použití v praxi, ještě před uvedením na trh.